środa, 8 marca 2023

Czy smoki naprawdę istnieją?

 

Heeeeeeej!

            Witam się już z Wami w środę 8 marca. Na początku chciałabym życzyć Wszystkiego Najlepszego z okazji Naszego dnia- Dnia Kobiet. Przesyłam najserdeczniejsze życzenia oraz buziaki! Pamiętajcie, jesteście niesamowite!

            Nadszedł poniedziałek, a więc jest to pora na kolejny wykład z Edukacji społeczno- przyrodniczej. Ten wykład zapadł mi w pamięć bardzo mocno. Rozmawialiśmy np. o smokach, o których dzisiaj będzie mowa 😊.

            Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś kim są, gdzie się znajdują lub co robią? Możemy je znaleźć w herbach różnych miast ale także i w flagach państw. Jednym z tych państw jest Walia.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Walia

 W Krakowie możemy znaleźć pomnik Smoka Wawelskiego, który zieje ogniem co trzy minuty. A czy smoki faktycznie zionęły ogniem i czy to jest możliwe dowiecie się w dalszej części wpisu…




Fotografia własna

            Jak myślicie smoki do jakiej grupy zwierząt należą? Ja wtedy dosłownie byłam w szoku, że ich przyporządkowanie do danej grupy jest tak trudne. Ostatecznie prawidłową odpowiedzią jest to, że smoki należą do kręgowców oraz gadów. W takim razie jakie posiada cechy, że należy do gadów??? Jedną z takich cech jest to, że wykluwają się z jaj, a drugą z cech to ich skóra, która pokryta jest łuskami.

            Myślicie, że smoki latały? Mogłyby, jednak prawidłową odpowiedzią jest to, że smoki NIE LATAŁY! Zapytacie pewnie dlaczego? Już Wam wyjaśniam.  Skrzydła smoków to są nieprzekształcone kończyny. Zdziwiło Was to? Bo mnie bardzo. W bajkach spotykaliśmy się z tym, że smoki latają a tutaj taka niespodzianka…

            Nadszedł czas na najważniejszą informację dzisiejszego wpisu. Czyli czy smoki faktycznie ziały ogniem? Tutaj kolejna smutna wiadomość, niestety nie ziały. Nie znamy takich zwierząt. Aby mogło do takiej sytuacji dojść musiałby wystąpić surowiec w postaci metanu, iskra oraz krzesanie ognia. Smoki musiałyby również odżywiać się roślinami, czyli musiałyby być roślinożerne.

            Kolejnym intrygującym faktem jest to, że gdyby istniały na naszym świecie aktualnie smoki to prowadziłyby dzienny tryb życia. Gdzie by się osiedliły? Tego nie wie nikt. Jestem ciekawa odpowiedzi dzieci. To jak dużą dzieci posiadają wyobraźnię mogłoby prowadzić do interesujących rozwiązań. Na pewno takie pytanie zadam im w mojej przyszłej pracy pedagogicznej.

Na dzisiaj to wszystko, dziękuje Wam i do zobaczenia niedługo!

Julka

           

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z wycieczką po parkach... 🍃🌷

  Hejka!             Czy tylko ja się nie mogę już doczekać wakacji? Niestety trzeba jeszcze trochę poczekać i upragniony przez wszystkich...